Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie plot z plastiku są nieodłącznym elementem każdej posiadłości.Mało kto wyobraża sobie dom bez płotu. Żeby można się było dostać na obszar osobistej posiadłości potrzebna jest furta oraz brama wjazdowa.
Na pewno bramy i furty ogrodzeniowe powinny być porządnie skonstruowane gdyż narażone są na o wiele większe obciążenia aniżeli pozostała cześć plotki plastykowe na ogrodzenie i furtę sztachetowa. W związku z tym jakie powinny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furtka powinna być na tyle duża aby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna także gwarantować przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Z reguły przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa winna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo bądź lewostronna otwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe zazwyczaj są zawieszone ponad murkiem furtka powinna być nieco wyższa niż przęsło ogrodzeniowe żeby ploty z plastiku na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa było równej wielkości.

Przy wyborze ogrodzenia z plastyku na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza wyborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna czy tez rozwierana. Ażeby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się automatycznie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć w rachubę fakt że balustrady z plastyku przy bramie powinno być tak długie żeby cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni by bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, chociaż przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama oraz furtka ma być wykonana. Te 2 elementy ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby balaski PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachet prezentowało się jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można wykorzystać do zapełnienia bramy ewentualnie furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar